Zapisy do naszej szkoły trwają cały rok. Miejsc nie jest dużo gdyż jesteśmy szkołą kameralną. W zasadzie ich nie ma, ale – zgodnie z tym, w co wierzymy – najważniejsze jest odpowiedzenie sobie na pytanie: czy jesteśmy w stanie pomóc uczniowi w warunkach, jakie są obecnie. Przychodząc do ADE, każdy nowy uczeń wchodzi do konkretnej grupy, w której trwa już proces grupowy, trwa praca pedagogiczna. Musimy uważać, by nowy uczeń nie zmienił w dużym stopniu sytuacji, nad którą pracujemy.

Dlatego, zanim ostatecznie dojdziemy do porozumienia, przechodzimy tę samą procedurę rekrutacji: 

  1. Formularz www – rodzic wypełnia ankietę dla kandydata, dostępną online. Formularz, dostępny na dole tej strony, zawiera między innymi pytanie: dlaczego ADE?
  2. Rozmowa telefoniczna – w ciągu 48 godzin pracownik ADE dzwoni pod wskazany numer i odbywa wstępną rozmowę, odpowiadając na pytania rodziców oraz zadając pytania ze strony szkoły.
  3. Pierwsze spotkanie – omówienie sytuacji ucznia, poznanie oczekiwań Opiekunów i samego kandydata, to treść ok. 40-minutowego spotkania w siedzibie szkoły.
  4. Dni pilotażowe – kandydat przychodzi na 3-4 dni do ADE. To okazja do spotkania i obustronnego zapoznania się.
  5. Podsumowanie – ostatnim etapem jest omówienie warunków oraz podpisanie przez Opiekunów wniosku o przyjęcie do szkoły i umowy o kształcenie.

Każdy z etapów może ulec modyfikacjom lub na każdym z etapów może dojść do przerwania procedury. Ostateczną decyzję podejmuje mentor grupy, w której kandydat miałby się uczyć. Kadra kierownicza ADE posiada jedynie rolę doradczą.

Zacznijmy jednak od formularza.

Uwaga! Wypełniając ankietę i wybierając klasy, w których nie posiadamy miejsc zgadzają się Państwo na zajęcie miejsca na liście oczekujących. Nie gwarantujemy kontaktu z naszej strony.