Uczniowie pracują na swój wynik, nauczyciele im w tym pomagają

Znamy wyniki egzaminu ósmoklasistów i jesteśmy bardzo zadowoleni. Często w rozmowach z rodzicami kandydatów powraca pytanie, jak w takiej trochę innej szkole wygląda zderzenie z rzeczywistością. Przykładem takiej rzeczywistości jest właśnie ogólnopolski egzamin, który – jak żadne inne narzędzie – zrównuje uczennice i uczniów. Wszyscy uzupełniają te same arkusze. Jesteśmy małą szkołą. W jednej klasie jest kilkanaście osób, a wśród nich bardzo różni uczniowie.Trzymamy się zasady, że szkoła to nie kurs przygotowawczy do egzaminu a średnia nie jest wyznacznikiem siły szkoły. Nie bierzemy udziału w rankingach. Każdy z uczniów uczy się na miarę swoich możliwości i wewnętrznej motywacji, którą – we współpracy z Rodzicami – wspieramy. Co to znaczy?

Continue reading “Uczniowie pracują na swój wynik, nauczyciele im w tym pomagają”