Jak wygląda dzień w ADE?

tekst dotyczy uczniów klas I-IV pracujących stacjonarnie

ADE otwieramy o 7.30.

Na uczniów czeka wtedy sala, w której mogą poczekać na zajęcia, pobawić się (to co młodsi), zjeść śniadanie lub… zmrużyć oczy.

Od 8.00 jest nas więcej, są już nauczyciele, powoli przygotowujemy się do zajęć, które rozpoczynają się od 8.30 i trwają zgodnie z planem lekcji. Uczniowie młodsi pracują w dwóch dużych i jednym małym bloku (do 10.00, do 12.00 i do 13.35) W międzyczasie mamy dwie duże przerwy. OSoba prowadząca zajęcia może regulować czas pracy i ogłaszać przerwy jeśli uzna, że jest to wskazane.

Uczniowie klas 1 – 4 uczą do około 14.00 a uczniowie klas starszych do 15.15. Wszyscy korzystają z konsultacji bezpośrednich z nauczycielami i uczestniczą w zajęciach, których celem jest realizacja podstawy programowej.

W trakcie dnia znajdujemy czas na posiłki. Drugie śniadanie oraz obiad, który jemy bez pośpiechu i wspólnie, pod opieką naszych nauczycieli.

Po obiedzie rozpoczynają się zajęcia popołudniowe (rozwijające zainteresowania oraz terapeutyczne).