ADE otwieramy o 7.30.

Na uczniów czeka wtedy sala, w której mogą poczekać na zajęcia, pobawić się (to co młodsi), zjeść śniadanie lub… zmrużyć oczy.

Od 8.00 jest nas więcej, są już nauczyciele, powoli przygotowujemy się do zajęć, które rozpoczynają się od 8.30 i trwają zgodnie z planem lekcji. Uczniowie młodsi pracują w dwóch dużych i jednym małym bloku (do 10.00, do 12.00 i do 13.35) W międzyczasie mamy dwie duże przerwy. OSoba prowadząca zajęcia może regulować czas pracy i ogłaszać przerwy jeśli uzna, że jest to wskazane.

Uczniowie klas 1 – 4 uczą do około 14.00 a uczniowie klas starszych do 15.15. Wszyscy korzystają z konsultacji bezpośrednich z nauczycielami i uczestniczą w zajęciach, których celem jest realizacja podstawy programowej.

W trakcie dnia znajdujemy czas na posiłki. Drugie śniadanie oraz obiad, który jemy bez pośpiechu i wspólnie, pod opieką naszych nauczycieli.
Po obiedzie rozpoczynają się zajęcia popołudniowe (rozwijające zainteresowania oraz terapeutyczne).

W szkole nazywamy ten czas PoPo (od popołudnia). Wtedy to władzę w szkole przejmuje jeden z nauczycieli, którego zadaniem jest wiedzieć, co się dzieje w każdym zakątku budynku. Wtedy trwają zajęcia planowane (językowe, artystyczne, komputerowe, ruchowe). Uczniowie mogą również wtedy po prostu odpocząć w czytelni czy w sali klocków lego. Rozumiemy, że niektórzy potrzebują odpoczynku i „nicnierobienia”.

W każdym momencie do dyspozycji naszych uczniów jest kącik kuchenny, w którym mogą napić się wody, wyjąć coś ze swoich lodówkowych zapasów lub po prostu, jeśli jest na to czas i warunki, pogawędzić z szefującą tam Panią Małgosią.

Dzień kończy się o 17:45.